Shell plc відкрила свою першу LNG-станцію в Угорщині

Увага суспільства прикута до проблем зміни клімату. Парниковий ефект, з яким пов’язують глобальне потепління, утворюється через викиди вуглекислого газу. 18% обсягу цих викидів припадає на автомобільний транспорт. Саме тому на державному рівні стимулюють використання альтернативного палива, що має зменшити шкідливі викиди в атмосферу.

Євросоюз одним із перших заявив про плани щодо скорочення викидів та представив проєкт — «Зелений курс для ЄС», що передбачає до 2035 року перехід на автомобілі, позбавлені викидів СО2. Відмова від «неекологічного» транспорту забезпечується запровадженням «зелених» технологій у виробництво. Згідно з даними Gmobility, європейська мережа LNG-станцій наразі налічує 661 одиниць. У Німеччині та в Нідерландах саме Shell є одним з найбільших операторів LNG-станцій. Компанія інвестує у виробництво біо-LNG. Зокрема, будує завод з виробництва біометану в Німеччині. Також Shell нещодавно закрила угоду щодо купівлі 100% акцій датського виробника біогазу Nature Energy Bioga за майже $2 млрд.

Серед виробників мастильних матеріалів Shell почала першою відкривати фірмові LNG-заправні станції. Першу в Угорщині АЗС, що продає скраплений природний газ, було відкрито компанією 13 квітня. Станція знаходиться в Сігетсентміклозоні на кільцевій дорозі М0, яка з’єднує низку транс’європейських коридорів. Зараз там продається СПГ, а в майбутньому – біо-СПГ для вантажівок, які курсуватимуть по Угорщині та транзитом з багатьох європейських країн – Австрія, Чехія, Німеччина, Румунія, Словенія, Словаччина.

 У майбутньому компанія планує відкрити більше LNG-заправних станцій у Центральній та Східній Європі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *