ЄС заборонив виготовляти нові авто з ДВЗ. Як це вплине на Україну?

З 2035 року на території Євросоюзу заборонено виготовляти автомобілі із двигунами внутрішнього згорання. Неможливим також стане імпорт нових авто з ДВЗ із-за кордону. За новими правилами, виготовляти нові легкові автомобілі та мікроавтобуси можна буде виключно з електричними двигунами, з акумуляторними чи водневими джерелами живлення.

Дане рішення має скоротити кількість викидів СО2 від нових легкових автомобілів та мікроавтобусів на 100% та сприяти досягненню кліматичної нейтральності до 2050 року. Крім цього, «Купівля та пересування на автомобілях з нульовим рівнем викидів стануть дешевшими для споживачів, а ринок вживаних електромобілів зростатиме швидше. Так екологічне водіння стане доступним для кожного», — сказав Ян Гуйтема, доповідач Європейського парламенту.

Як це вплине на український авторинок?

В Інституті досліджень авторинку впевнені, що нові правила не матимуть різкого впливу на український авторинок через наступні причини:

  1. Правила діятимуть лише для нових автомобілів. Привозити вживані авто з ДВЗ до ЄС дозволено.
  2. Користуватися вживаними автомобілями з ДВЗ не заборонено. Вторинний ринок ЄС надалі існуватиме.
  3. Хоча Україна є кандидатом на вступ до ЄС, у нас діють власні правила виготовлення та імпорту автомобілів. Дозволений імпорт нових автомобілей з інших країн — Америки, Японії, Південної Кореї, Китаю та ін.
  4. Основа українського авторинку – продаж авто з пробігом.

Таким чином, нові правила не матимуть різкого впливу на український авторинок. Він поступово поповнюватиметься вживаними електричними авто з-за кордону, ціни на які поступово знижуватимуться. Імпортовані з ЄС нові авто будуть лише електричними, проте на ринок потраплятимуть й авто з ДВЗ з інших країн. Різких змін цін не передбачається.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *