? Статья для журнала «Праця і закон»: «Мотивация сотрудников»
Регистрация
Контактная информация
Главная / Инвент Групп и СМИ / Мы в СМИ / Статья для журнала «Праця і закон»: Досвiд застосування гігієнічно-мотивацiйної-тeoрії Герцберга

Инвент Групп и СМИ

Статья для журнала «Праця і закон»: Досвiд застосування гігієнічно-мотивацiйної-тeoрії Герцберга

Система мотивації працівників технічних підприємств: досвід компанії Invent Group

В умовах динамічного розвитку ринку завданням  HR-спеціалістів сьогодні є не тільки пошук найкращих кадрів, але й вміння правильно  мотивувати співробітників для організації максимально ефективного трудового процесу.

Вміння створити команду талановитих спеціалістів, особисто зацікавлених в якості виконання своєї роботи, є одним із основних факторів успішності компанії. Ефективність роботи команди при цьому залежатиме від власних знань, працездатності і лояльності кожного працівника. Проте саме мотивація є тим вектором, що спрямовує його діяльність, дозволяючи максимально продуктивно застосовувати вміння та навички, і досягати значних результатів. «Для мене мотивація – це вміння створити та підтримати людину в певному емоційному стані, який спонукає її до дії» – зазначає Констянтин Єрофтєєв, керівник HR відділу компанії Invent Group.

В роботі HR-спеціалістів важливим елементом є визначення правильних шляхів мотивації співробітників. Як зазначає експерт,  на сьогодні існує кілька підходів та теорій мотивації. Способи мотивування співробітників можна розділити на дві складові – матеріальну та нематеріальну.

Основним елементом матеріальної мотивації, безумовно, є рівень заробітної платні. Рівень зарплатні залежить від професіоналізму співробітників. За словами Констянтина, у компанії Invent Group виділяють 3 рівні професіоналізму: базовий, професіонал та експерт. При цьому можна також говорити про так званий ієрархічний характер мотивації – мотивація керівників відділу прямо залежна від фінансового результату, а не від обсягу продажів. Мотивація керівника залежить як від виконання стандартів роботи керівника напряму, так і від виконання стандартів навчання співробітників.

Українські компанії часто фокусуються саме на матеріальному типі мотивації, забуваючи про те, що є цілий ряд потреб спеціалістів, які не можуть бути задоволені виключно через гроші. Проте, завдяки можливості обміну досвідом із зарубіжними HR-спеціалістами, в останні роки кадрові спеціалісти українських компаній починають звертати більше уваги на інші засоби мотивації своїх спеціалістів.

Тож мотивація не може носити виключно матеріальний характер. Нематеріальна мотивація виконує дві важливі функції, які не під силу вирішити фінансовими інструментами. З одного боку вона сприяє формуванню корпоративного духу серед працівників компанії, а з іншого –підтримує їхню лояльність до компанії. Цей тип мотивації включає в себе градацію пільг залежно від посади - чим вище посадовий рівень, тим вище рівень корпоративних пільг (мобільний зв'язок, витрати на відрядження, транспортні витрати тощо).

Менеджмент компанії повинен приділяти значну увагу навчанню та вихованню кваліфікованих кадрів. В компанії регулярно мають проводитися додаткові спеціалізовані тренінги та семінари відповідно займаної посади. Якщо говорити про практичний досвід компанії Invent Group, Єрофтєєв зазначає, що керівники напрямків 2 рази на рік відвідують курси «Проведення складних переговорів. Техніка продажів», начальники відділів – слухають курс «Ефективного коучингу співробітників». Для співробітників влаштовуються вузькопрофільні навчальні курси, наприклад, для відділів бухгалтерії, IT, аудиту тощо. Регулярно проводяться мотиваційні акції для співробітників – акції, спрямовані на стимуляцію продажів з різним призовим фондом (туристичні путівки, цінні призи тощо).

Invent Group  надає комплексні інженерні рішення для підприємств металургії, енергетики, гірській промисловості, машинобудування, сільського господарства та харчової промисловості, є ексклюзивним постачальником фільтрів і обладнання для промислової фільтрації рідин компанією «Палл»; офіційним дистриб'ютором в східному регіоні України продукції компанії «Шелл». Отож, основний кадровий склад Invent Group – технічні спеціалісти, спеціалісти з продажів, керівники напрямів та начальники відділів. Система мотивації розроблена з урахуванням специфіки функціональних обов’язків.

На липень в компанії працює 640 людей. В роботі з кадрами компанії Invent Group виділяють такі особливості, як прозорість і доступність системи мотивації для всіх співробітників компанії. В Invent Group створено корпоративний портал, на якому, зокрема, всі співробітники компанії можуть ознайомитись із системою мотивацій, дійсною в компанії, а також оцінити свої перспективи на найближчий час.

Також, керівництво компанії Invent Group воліє ростити власних керівників, заохочуючи до росту і розвитку співробітників компанії, тому що це підтримує їхню лояльність, та заохочує розвиватися на професійному рівні. Керівник, що пройшов по кар’єрних сходах компанії від початківця до керівника по-перше краще розуміє специфіку діяльності та організації виробничих процесів в компанії, а також лояльніший до компанії і більш зацікавлений в успіху компаніїї, а не у своєму власному кар'єрному зростанні, аніж запрошений зі сторони керівник. При відкритті вакансій на керівні позиції в Invent Group в першу чергу розглядаються кандидатури співробітників компанії, які вже мають рівень експерта або професіонала. В компанії проводяться регулярні атестації, проте критерії оцінки співробітників є прозорими, і з ними також можна ознайомитись у будь-який час.

Однією з головних цінностей компанії є здоров'я та безпека співробітників, тому в Invent Group керівників обов’язково забезпечують спецодягом та засобами індивідуального захисту, проводять інструктаж з техніки безпеки. Компанія також має корпоративний транспорт, яким співробітники можуть доїжджати з роботи та на роботу, в офісі діє власна їдальня, в якій за помірну плату можна придбати смачну і здорову їжу.

Керування мотивацією персоналу допомагає впорядкувати трудові функції кожного співробітника. На думку пана Єрофтєєва, ефективною буде діяльність тієї компанії, яка поєднує в собі матеріальні та нематеріальні шляхи мотивування своїх співробітників. Важливу роль тут грає аналіз мотивації персоналу, завдяки якому спеціалісти можуть виявити помилки та виправити їх, а також не залишати поза увагою спеціалістів, які заслуговують заохочення. Чим більше уваги менеджмент компанії через кадровий відділ приділяє своїм працівникам, тим кращим буде отриманий ним результат. 

Теги: invent group
2011—2018 © Invent Group
Разработано в студии смазочные материалы
Смазочные материалы и фильтрационное оборудование - основная продукция Инвент Груп. Компания предлагает различные группы смазок и масел, оспользуемых в промышленности. Будь-то смазка подшипника или СОЖ для обработки металла на фрезерном станке - специалисты подберут для Вас наиболее подходящий продукт. Ассортимент смазочных материалов настолько широк, что позволяет компании работать на абсолютно разные отрасли промышленности: пищевая, энергетическая, горная, металлургия, машиностроение. Индустриальные масла Shell применяются также в тепловозах.Моторные масла применяются в ДВС (двигатель внутреннего сгорания) автомобилей и спецтехники. Инвент Груп предлагает моторные масла для дизелей и коммерческого транспорта - линейка Shell Rimula. Масла для трансмиссий служат для защиты зубчатых передач и коробок передач в легковом и коммерческом транспорте - Shell Omala. Гидравлические масла Shell Tellus — рабочая жидкость в гидравлических системах. Кстати, мы предоставляем гидравлические системы Bosch-Rexroth - гидромоторы, гидронасосы и другое дополнительное гидравлическое оборудование. Пищевые смазки Cassida и Rajol применяются в оборудовании для производства пищевых продуктов, где существует риск попадания масла в продукцию. Индустриальные масла (текстиль, прокатные станы, среды закалки, энергетические масла, масла-теплоносители) — широко применяются в механизмах с целью смазывания направляющих, охлаждения рабочих поверхностей и т д. Компания Invent Group проводит поставки смазочных материалов для металлургических, сельскохозяйственных, машиностроительных предприятий. Также мы предоставляем широкий аасортимент фильтров для мобильной техники и различного фильтрационного оборудования (водоподготовка, газоочистка, очистка воздуха, очистка масел, очистка дизельного топлива). Мы - официальный дистрибьютор Shell на Востоке Украины, а также партнёры Pall, Fleetguard и Bosch-Rexroth в Украине. Invent Group предлагает уникальную услугу по комплексному контролю за СОЖ - FluidCare. Наши специалисты проводят отборы проб масел, проводят качественный анализ в аттестованной лаборатории. На основании результатов проводятся испытания жидкостей в различных узлах оборудования. Внедрения продукции Инвент Груп позволяет сократить расходы на долив масла, обеспечить бесперебойную работу оборудования. Мы предлагаем фильтры Pall - лидера-производителя фильтрационного оборудования в мире. Топливные фильтры Fleetguard - лучшее решение для сельско-хозяйственной техники.
Для корректного отображения сайта, включите обработку Javascript в Вашем броузере.